czwartek, 14 luty 2019 13:24

Laureat Plebiscytu Dziennika Zachodniego Sportowiec Roku - Trener Roku 2018

 Tomasz Boral najlepszym trenerem w województwie śląskim!

Co to była za gala! 7 lutego br. Stadion Śląski w Chorzowie wypełnił się sportowcami, trenerami i działaczami sportowymi z województwa śląskiego, ich rodzinami i znajomymi. Pojawiły się nawet kłopoty z dojazdem. Powodem zamieszania było rozstrzygnięcie plebiscytu „Dziennika Zachodniego” na najlepszych zawodników, trenerów i drużyn w 2018 roku. Spotkanie trwało około trzech godzin, a o oprawę muzyczną zadbała Katarzyna Grzesiek, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, finalistka IV edycji Must Be the Music, śpiewająca dietetyczka i trenerka interpersonalna. Nagrody wręczał marszałek województwa śląskiego wraz z gościem specjalnym i jedną z gwiazdą gali, jednym z najbardziej utytułowanych zapaśników polskich, Andrzejem Supronem, wicemistrzem olimpijskim z 1980 roku (Moskwa), mistrzem świata oraz mistrzem Europy.

Laureat Plebiscytu Dziennika Zachodniego Sportowiec Roku - Trener Roku 2018_9

 

W plebiscycie laureatów wybierali zarówno czytelnicy „Dziennika Zachodniego” – tu decydowała liczba zdobytych głosów, jak i Kapituła Plebiscytu. W jej skład wchodzili: Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego, Adam Zając, rektor AWF Katowice, Krzysztof Koniusz, prezes Śląskiej Federacji Sportu, Andrzej Sadlok, prezes Śląskiego Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Katowicach, Krzysztof Klimosz, prezes Stadionu Śląskiego, Jerzy Góra, szef redakcji sportowej Polskiego Radia Katowice, i Marek Twaróg, redaktor naczelny „Dziennika Zachodniego”.

W kategorii Trener Roku 2018 najwięcej głosów otrzymał Tomasz Boral, właściciel Szkoły Walki BackFist, instruktor sztuk walki oraz trener personalny. Za nim uplasowali się Łukasz Kabelis-Szostakowski, również trener personalny i instruktor kulturystyki, właściciel Centrum  Szkoleniowego Bodyshaping Academy z Katowic oraz Ewa Sienkiewicz, trenerka pływania z Międzyszkolnego Klubu Sportowego – Szkoły Mistrzostwa Sportowego Victoria w Raciborzu.

Głosowano najpierw w powiatach, od 23 listopada 2018 roku, a następnie od 21 grudnia do 8 stycznia do godziny 22.00 o zwycięstwo walczyli najlepsi w województwie. Tytuł Trenera Roku diagnozuje popularność i pozycję osoby w środowisku, co w tym przypadku zdaje się sprawą zasadniczą. Umiejętności interpersonalne i budowanie zaufania są przecież równie ważne, co kompetencje i fachowość. Bez względu na propagowaną dyscyplinę trener powinien przecież gromadzić wokół siebie ludzi – zawodników, klientów, znajomych.

 

Czytany 2052 razy Ostatnio zmieniany piątek, 14 czerwiec 2019 13:22