Portofolio

Trening Personalny Fitness

Portfolio

Prywatną Szkołę Sztuk Walki BACKFIST tworzy jej społeczność. Uczniowie, współpracownicy, nauczyciele i trenerzy, a także jej przyjaciele i osoby wobec niej życzliwe. Dzięki nim Szkoła to nie tylko miejsce spotkań i treningów, ale przede wszystkim więź emocjonalna osób, które wierzą w ducha sportów walki i wartości jakim on hołduje. Szacunek, skromność, dyscyplina i odwaga.

Założycielem Szkoły jest Tomasz Boral, pasjonat filozofii sztuk walki (martial arts), treningu mentalnego i kultury Dalekiego Wschodu.

Realizację swojej pasji rozpoczął w wieku 12 lat. Od tamtego czasu stale ją doskonali – fizycznie i duchowo.

Medalista Mistrzostw Polski w KickBoxingu w latach 1991-1992. Posiadacz Międzynarodowego Tytułu Mistrzowskiego I Dan w formule zawodniczej, potwierdzonego przez Polski Związek KickBoxingu (PZKB). Licencjonowany przez PZKB Egzaminator i Trener / Instruktor Sztuk Walki. Posiada również licencję Instruktora Dyscypliny Sportu KickBoxingu wydaną przez Ministra Edukacji Narodowej i Sportu w 2002 roku.

 

 

W roku 2007 podjął współpracę i odbył szkolenie bokserskie pod okiem Joe De Grandisa – Mistrza USA w boksie, 3-krotnego pretendenta do Tytułu Zawodowego Mistrza Świata, który był m.in. przeciwnikiem Dariusza Michalczewskiego.

W 2010 roku rozpoczął współpracę z uczniem Bruce LeeGrand Masterem Richardem Bustillo, posiadaczem 10 DAN w filipińskich sztukach walki, propagatorem stylu walki Bruce Lee Jet Kune Do (JKD), ekspertem szkoleniowym w taktykach defensywnych takich służb ochrony w USA jak: FBI, LASD, LAPD, a także policji i wojska.

W 2011 roku doskonalił swoje umiejętności w szkole sztuk walki Grand Mastera Richarda Bustillo w USA – International Martial Arts and Boxing Academy. Odbył szkolenie w zakresie następujących sztuk walki: Jeet Kune Do, Muay Thai, Cacoy Doce Pares, Eskrima, Jujitsu, Boxing i Wrestling.

 

 

Powyższa współpraca z czasem przerodziła się w serdeczną znajomość i zaowocowała przeprowadzeniem w Polsce seminarium z udziałem Grand Mastera Richard Bustillo, które odbyło się w dniach 15-16 października 2011 roku w Częstochowie. Seminarium cieszyło się dużym zainteresowaniem przedstawicieli różnych sztuk walki z Polski i zagranicy.

 

W roku 2011 nawiązał kontakt z największą osobistością w historii KickBoxinguBennym The Jet Urquidezem, twórcą i zarazem niepokonanym przez 27 lat Mistrzem Świata w KickBoxingu, ekspertem walk full-contact, właścicielem i głównym trenerem szkoły kaskaderów w Los Angeles, wieloletnim szkoleniowcem wojska i policji w Californii.

W 2011 roku doskonalił swoje umiejętności w szkole sztuk walki prowadzonej przez Mistrza Bennego The Jet Urquideza w USA – Team Karate Centers. Szkolił się w sztuce walki autorstwa Mistrza Bennego The Jet UrquidezaUkidokan KickBoxing, Ukidokan Karate.

 

 

Współpraca z Bennym The Jet Urquidezem przerodziła się relacje przyjacielskie, czego efektem – precedensowym w historii polskiego kickboxingu i sztuk walki – było przeprowadzenie pierwszego w Polsce seminarium poświęconego martial arts z udziałem Benny The Jet Urquidez. Seminarium odbyło się w dniach 9-10 marca 2013 roku w Częstochowie i cieszyło się znacznym zainteresowaniem przedstawicieli różnych sztuk walki z Polski i zagranicy.

 

Odbył również szkolenie w Częstochowie z Grand Masterem Nickiem Elizarem w zakresie Filipińskich Sztuk Walki (technik samoobrony) – Balintwak Eskrima.

 

Od 2011 roku jest Prezesem i jednym z założycieli Stowarzyszenia Sztuk i Sportów Walki „BACKFIST” w Częstochowie.

Swoje doświadczenia i wiedzę na temat matrial arts przekazuje adeptom sztuk walki w prowadzonej przez siebie Prywatnej Szkole Sztuk Walki BACKFIST. Szkoła mieści się w Częstochowie. Posiada licencję wydaną przez Polski Związek KickBoxingu upoważniającą do uczestnictwa w sporcie kwalifikowanym na mocy ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o sporcie kwalifikowanym.

Zajęcia w szkole walki prowadzone są zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych o różnym stopniu zaawansowania i sprawności fizycznej.

 

 

Szkoła współpracuje z najlepszymi szkołami walki na świecie:

  • International Martial Arts and Boxing Academy, Los Angeles, USA
  • Team Karate Centers, Los Angeles, USA
  • Art of Combat, Rzym, Włochy

 

TRENING SIŁOWY, FITNESS, REHABILITACJA I MASAŻE

 

Dopełnieniem fascynacji filozofią sztuk walki i kultury Dalekiego Wschodu jest rozległa wiedza i posiadane umiejętności w dziedzinie wyczynowego fitness, treningu siłowego, masażu oraz rehabilitacji. Niektóre ćwiczenia wywodzące się ze sztuk walki są również wykorzystywane w treningu fitness – w zmodyfikowanej dla tej aktywności formie.

Jest certyfikowanym instruktorem sportu, ćwiczeń siłowych i gimnastyki korekcyjnej. Posiada licencję z zakresu masażu leczniczego. Jest długoletnim praktykiem masażu sportowego, relaksacyjnego i antycellulitowego.

Swoje umiejętności doskonalił w Polsce i USA m.in. w resorcie „Luna’s Skin and Med Spa” w Virginia Beach oraz w ośrodku „VIVA Skin& Body Care“ w Chicago. Szczególnie owocny okazał się pobyt w „Luna’s Skin and Med Spa” gdzie zgłębiał tajniki Hawajskiej Sztuki Masażu i zaczerpnął bogatej kultury tego kraju u samego źródła – od eksperta i rodowitej hawajki – Ritty Matern. Nauczył się m.in. głębokiego masażu relaksacyjnego Lomi-Lomi Nui – wykorzystującego unikalne techniki manualnej terapii, stosowanego początkowo wyłącznie w najlepszych ośrodkach RESORT AND SPA na terenie Hawajów, a następnie USA.

 

WSPÓŁPRACA Z CZĘSTOCHOWSKIM KLUBEM MOTOCYKLOWYM CKM WŁÓKNIARZ

 

Prywatna Szkoła Sztuk Walki BACKFIST współpracuje z Częstochowskim Klubem Motocyklowym CKM Włókniarz. Najbardziej intensywna współpraca miała miejsce w latach 2010-2011. Obejmowała zarówno sferę indywidualnego, ogólnorozwojowego przygotowania zawodników do sezonu (m.in. Borys Miturski i Artur Czaja) oraz masaże (m.in. Nicki Pedersen 3-krotny Indywidulany Mistrz Świata).

 

 

UCZESTNICTWO W PROJEKTACH WSPÓŁFINANSOWANYCH PRZEZ

UNIĘ EUROPEJSKĄ ORAZ FINANSOWANE Z ŚRODKÓW PUBLICZNYCH

 

W 2014 roku Prywatna Szkoła Sztuk Walki BACKFIST uczestniczyła w Projekcie realizowanym w ramach systemowego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki pt. „Program aktywizacji społeczno-zawodowej bezrobotnych w Gminie Dąbrowa Zielona” współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

 

Promocja Zdrowia Psychicznego i Zapobieganie Zaburzeniom Psychicznym

Stowarzyszenie Sztuk i Sportów Walki „Backfist” wzięło udział w ambitnym konkursie „Promocja Zdrowia Psychicznego i Zapobieganie Zaburzeniom Psychicznym realizowane w 2015 roku”. Projekt jest współfinansowany ze Środków Publicznych Województwa Śląskiego pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach. Dzięki opracowanemu programowi„Trening Mentalny Martial Arts jako metoda wspomagająca proces leczenia osób z zaburzeniami psychicznymi” Stowarzyszenie Backfist odniosło sukces wygrywając powyższy konkurs. Prezes Zarządu Tomasz Boral był szczególnie dumny ze swojego programu, podkreślając fakt: „Po raz pierwszy użyłem sztuk walki nie do walki i konfrontacji w ringu, ale do celów rehabilitacji osób chorych”. Podmiotem odpowiedzialnym za działanie w zakresie realizowanego zadania publicznego jest Stowarzyszenie Sztuk i Sportów Walki „Backfist” oraz NZOZ Egomedica Centrum Zdrowia Psychicznego.

KLIKNIJ PONIŻEJ

 

Trener Tomasz Boral w dniu 01.09.2015r podpisał oficjalnie umowę z Urzędem Miasta Częstochowy na przeprowadzenie kursu samoobrony na potrzeby realizacji akcji „Bezpieczny kierowca/motorniczy” w związku z projektem „Bezpieczny pasażer, bezpieczny kierowca w Częstochowie”. Projekt był dofinansowany w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” z środków rezerwy celowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Szkoła Walki Backfist przeprowadziła kurs samoobrony dla 20 kierowców MPK w Częstochowie pod hasłem„Bezpieczeństwo w środkach komunikacji publicznej”. Ze względu na wzrost przestępczości ulicznej kurs samoobrony został oparty na specjalnie wyselekcjonowanym programie nauki technik walk ze stylów totalitarnych, które trener Tomasz Boral poznał podczas profesjonalnych szkoleń w USA. Kierowcy po ukończeniu kursu samoobrony otrzymali certyfikat uczestnictwa potwierdzający ukończenie szkolenia.

 

KLIKNIJ PONIŻEJ

 

KLIKNIJ PONIŻEJ

 

 

 

Kampania 16 Dni przeciwko Przemocy ze względu na Płeć

 

W 2017 roku Stowarzyszenie Sztuk i Sportów Walki „Backfist” włączyło się w miejską odsłonę międzynarodowej kampanii organizowanej od 1991 roku. W dniach 21 października – 16 grudnia przygotowało trzydziestogodzinny kurs samoobrony dla kobiet sfinansowany ze środków Gminy Miasta Częstochowa z obszaru działań na rzecz zdrowia publicznego.

.be" target="_blank" rel="nofollow noopener noreferrer">

W programie wzięło udział kilkadziesiąt częstochowianek w różnym wieku. Dla nich był to doskonały sposób podniesienia poczucia bezpieczeństwa. Na zajęciach uczyły się odpowiednich zachowań w sytuacjach zagrożenia, przede wszystkim w momencie ataku, ćwiczyły kopnięcia, uderzenia, doskonaliły technikę walki. Jednocześnie doświadczały, w jaki sposób trening wpływa na funkcjonowanie organizmu i dobre samopoczucie. Weekendowe spotkania wpisały się w cykl prowadzony przez Stowarzyszenie Trening martial arts – sztuka walki ze słabościami i siła charakteru.

Dla trenera, Tomasza Borala, było to kolejne doświadczenie w prowadzeniu treningu wieloosobowego, a jednocześnie zindywidualizowanego, dostosowanego do wieku i możliwości fizycznych poszczególnych uczestniczek. Poza tym była to okazja promowania w Częstochowie sztuk walki i kolejny krok burzenia stereotypu, że to jedynie sport dla mężczyzn. Tomasz Boral zachęca kobiety do tej formy aktywności, która bazując na obserwacji natury, okazuje się przydatna w codziennym życiu. Uczy między innymi koncentracji, koordynacji ruchów, rozpoznawania słabych punktów przeciwnika i wykorzystywania ich.

 

 ZOBACZ CAŁĄ GALERIĘ