niedziela, 18 listopad 2018 21:01

Kształtowanie kobiecości w Backfist

Kształtowanie kobiecości w Backfist

Jaka jest współczesna kobieta? Co powinna umieć, jak powinna się ubierać i zachowywać? Na te pytania szukają odpowiedzi kulturoznawcy, socjologowie, kreatorzy mody. Chcą uchwycić kierunek zmian i zdiagnozować ich przyczyny. Jedno jest pewne. Kobiecość przestała oznaczać słabszą płeć, będąc nadal synonimem piękna, uroku, subtelności i wrażliwości. To sprawia, że panie muszą mierzyć się z coraz trudniejszymi wyzwaniami. Z tego powodu bardziej niż kiedykolwiek wcześniej powinny zadbać o kondycję fizyczną i psychiczną.

Jednym ze sposobów jest aktywne spędzanie czasu. Częstochowianki od dawna mogą uczęszczać na fitness, pływalnię, zajęcia z zumby. Obecnie ciekawą propozycją jest trening sztuk walki, proponowany jako zajęcia indywidualne albo grupowe. Można tu opanować techniki przydatne w sytuacjach niebezpiecznych, ale przede wszystkim popracować nad kondycją, wytrzymałością, a nawet samooceną. Trening to doskonała forma nauki samoobrony, ćwiczenia samodyscypliny oraz nabywania pewności, że nie ma sytuacji beznadziejnych. Bo nawet upadek czy dociśnięcie do ściany może okazać się doskonałą pozycją do wyprowadzenia kontrataku.

Szeroką ofertę zajęć dla pań przygotował Tomasz Boral, właściciel Prywatnej Szkoły Walki „Backfist”: warsztaty samoobrony, trening personalny czy trening mentalny. Tomasz Boral ma duże doświadczenie w pracy z kobietami. Według niego sztuki walki doskonale odpowiadają możliwościom pań i dlatego okazują się tak przydatne. Do tego jednak potrzeba zaufania. Sztuki walki kojarzą się bowiem przede wszystkim z brutalnymi zachowaniami i konfrontacją bezpośrednią. Kobiety akceptują je głównie na zajęciach z samoobrony, ale w codziennym treningu zdają się nieco zdziwione możliwością wykorzystania tych technik. Z czasem odkrywają jednak, że jest to doskonały sposób, by skorygować sylwetkę, poprawić sprężystość i płynność ruchów, zapanować nad wagą. To również forma przeciwdziałania chorobom cywilizacyjnym oraz okazja, by nauczyć się postawy aktywnej i asertywnej wobec świata. Współczesna kobieta musi nie tylko umieć powiedzieć „nie”, ale i odważnie określać cele, a następnie wytrwale je realizować. Nie może biernie przyjmować tego, co przygotowali dla niej inni.

Zajęcia opracowane i prowadzone przez Tomasza Borala, medalisty Mistrzostw Polski w Kick-Boxingu, pomagają podjąć wyzwania współczesności. Na sali wraz z wylanym potem kobiety zapominają o słabości, bezradności i zagubieniu. Stopniowo stają się coraz sprawniejsze fizycznie, pewne siebie, skupione na obranym celu. Nabywają przekonania, że podołają, a ich organizm nie zawiedzie w ważnym momencie. Treningi odbywają się w nowo oddanym obiekcie przy ul. Hutników 9. To budynek niezwykle nowoczesny i komfortowy, projektowany także z myślą o treningach sztuk walki.

 

 

[zt_button colour="white" link="/galeria/galerie-trener-personalny-czestochowa/trening-kobiet-sztuki-walki-czstochowa.html"]Zobacz pełną galerię[/zt_button]

Czytany 2098 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 18 listopad 2018 21:04