TRENING PERSONALNY W RĘKAWICACH BOKSERSKICH – TARCZOWANIE
Trening personalny w rękawicach bokserskich staje się od niedawna jedną z najbardziej popularnych form treningu personalnego nie tylko mężczyzn. Korzysta z niego również płeć piękna i to z ogromnym zapałem, który często zostaje uwieńczony sukcesem osobistym w postaci osiągnięcia celu treningowego.

Czy lepiej ćwiczyć samodzielnie czy z trenerem personalnym?

O tym już kiedyś pewnie pisaliśmy, bo temat ten pojawia się choćby marginalnie przy okazji każdego tekstu o treningu personalnym. Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi. Każdy cel można przecież osiągnąć na wiele sposobów, a efektywność poszczególnych form treningu zależy od naszych cech osobowościowych. Ale nawet jeśli jesteśmy zdyscyplinowani, samoświadomi, dysponujemy odpowiednimi przyrządami do ćwiczeń i potrafimy ułożyć sobie program treningowy, zawierający odpowiednią liczbę powtórzeń, a przede wszystkim pozwalający na aktywizację wybranych partii mięśni, warto jednak od czasu do czasu spotkać się z trenerem personalnym. System konsultacyjny może okazać się takim sprawdzianem osiągnięć, informacją zwrotną, co udało nam się zrobić, a nad czym trzeba jeszcze trochę popracować. Oczywiście, ruch bez względu na formę zawsze jest wartością samą w sobie, ale można zrobić wszystko, by wykorzystać czas jak najefektywniej. To ma znaczenie przede wszystkim dla najbardziej zapracowanych i nieustannie użalających się na jego niedobory.

Kiedy trenować, rano czy wieczorem?

Pytanie z tych najtrudniejszych. Przy obecnym niezwykle dynamicznym i nieuregulowanym sposobie życia najważniejsze, by każdy znalazł czas na aktywny wypoczynek co najmniej dwa razy w tygodniu bez względu na okoliczności. Żadnych wymówek i taryfy ulgowej.

Okazuje się jednak, że wybór pory dnia przeznaczonej na trening może mieć ogromne znaczenie dla naszego organizmu, a przede wszystkim wpłynie na efektywność wykonywanych ćwiczeń. Pora aktywności fizycznej powinna być dostosowana do rodzaju ćwiczeń i celu, który chcemy w ten sposób osiągnąć.

Jak zmotywować się do treningu?

To niezwykle ważny temat, który może przydać się bez względu na stopień zaawansowania każdemu trenującemu. Zazwyczaj wydaje się, że najtrudniej zacząć, ale potem okazuje się, że równie trudno utrzymać odpowiedni poziom motywacji. Bo życie jest niezwykle dynamiczne, a los lubi drwić z naszych planów i obietnic. A może to tylko lenistwo i naturalny brak systematyczności. Ale po kolei.

Czy trening jest konieczny do życia?

To pytanie jest może trochę naiwne, ale wychodzimy z założenia, że nie ma pytań niepotrzebnych i złych. Tym bardziej, że kryje się w nim kilka ważnych spraw. Po pierwsze, czy bez treningu można się obyć w momencie, gdy coraz więcej osób propaguje zdrowy styl życia (byłby to trend życia pod prąd, wbrew temu, o czym mówią media i niemal wszyscy celebryci). Po drugie, czy warto obywać się bez treningu i nadal w czasie wolnym pielęgnować rytuały nicnierobienia. Po trzecie wreszcie, dlaczego trening stał się współcześnie ważnym elementem życia.

Tomasz Boral

ul. Hutników 9, 42-200 Częstochowa

Otwarte

pon-pt 7.00 - 23.00, sob 8.00 - 18.00

Email

backfist@wp.pl

Telefon

+48 602 74 54 95

© 2024 BACKFIST. All Rights Reserved.
- POLITYKA PRYWATNOŚCI - RODO -

Trener personalny Częstochowa Tomasz Boral