czwartek, 23 kwiecień 2020 19:36

Trening personalny w rękawicach bokserskich Częstochowa

Trening personalny w rękawicach bokserskich Trening personalny w rękawicach bokserskich

TRENING PERSONALNY W RĘKAWICACH BOKSERSKICH – TARCZOWANIE
Trening personalny w rękawicach bokserskich staje się od niedawna jedną z najbardziej popularnych form treningu personalnego nie tylko mężczyzn. Korzysta z niego również płeć piękna i to z ogromnym zapałem, który często zostaje uwieńczony sukcesem osobistym w postaci osiągnięcia celu treningowego.

Czemu tak wiele osób decyduje się na trening personalny w rękawicach bokserskich? Dlaczego coraz więcej kobiet w swoim treningu osobistym używa tarczowania?
Trening w rękawicach bokserskich jest doskonałym ćwiczeniem areobowym, które pod okiem doświadczonego trenera personalnego niesie za sobą same korzyści zdrowotne i wydolnościowo-kondycyjne. Prowadzi do szybkiej utraty wagi więc doskonale sprawdza się w trakcie modelowania sylwetki. Okazuje się że jest pod tym względem zdecydowanie bardziej skuteczny od treningu fitness. Dlatego nieprzypadkowo korzysta z niego coraz więcej pań. Poza tym kolorowa i nowocześnie wykonana rękawica bokserska jest świetnym rekwizytem zachęcającym i urozmaicającym trening personalny.
 

Jakie umiejętności rozwija trening osobisty w rękawicach do boksu? Czy może rywalizować z treningiem oferowanym przez siłownie?
Oprócz atutów prozdrowotnych trening w rękawicach do boksu rozwija szereg umiejętności, których nie nauczymy się trenując na siłowni. Jest bezwzględnie bardziej szlachetny w swojej formie i przekazie. Ćwiczenia na siłowni prowadzą jedynie do kształtowania sylwetki nie dając nam w zamian żadnych umiejętności. Trening w rękawicach sportowych rozwija: koordynację ruchową, refleks, koncentrację, pamięć, technikę oraz umiejętności ataku i samoobrony.


W jaki sposób przebiega tarczowanie z trenerem personalnym?
Jest to ćwiczenie polegające na zadawaniu ciosów w tarczę utworzoną przez trenera personalnego z wewnętrznej części rękawic. Do ćwiczeń na tarczy trenerzy używają często specjalnych rękawic zwanych „łapami” i przez odpowiednie podstawienie tarczy dyktują tempo i rodzaj zadawanych przez osobę trenującą ciosów.
 

W czym tkwi fenomen tarczowania i treningu w rękawicach sportowych?
Fenomen tarczowania polega na umiejętnym dyktowaniu rytmu i manipulowaniu czasem przez trenera osobistego. Zwykle trener wybierając poszczególne ćwiczenia areobowe z treningu fitness podaje osobie trenującej określony wymiar czasu np. 10min. W momencie gdy czas ćwiczenia dobiega końca podopieczny jest już zmęczony wysiłkiem oraz jednostajnym tempem ćwiczenia. W trakcie tarczowania mimo zmęczenia i wydłużenia czasu pracy trenujący nieświadomie nie przerywa ćwiczenia gdyż jest zobligowany do ciągłej pogoni za ruchomą tarczą trenerską. Trener personalny umiejętnie wydłuża czas tarczowania przez co znacznie zwiększa się wysiłek fizyczny oraz wydolność organizmu. Trening personalny w rękawicach bokserskich jest bardzo efektywną metodą walki ze zbędnymi kilogramami oraz nadwagą. Dlatego cieszy się dużym zainteresowaniem klientów korzystających z usług trenerskich.

Czytany 1478 razy Ostatnio zmieniany piątek, 24 kwiecień 2020 12:33