niedziela, 14 kwiecień 2019 11:29

Trener osobisty Częstochowa czyli nie znoś przemocy! – kurs samoobrony

Trener osobisty Częstochowa

Trener osobisty Częstochowa podkreśla: O przemocy mówi się coraz więcej, zarówno tej w przestrzeniach publicznych, jak i rozgrywającej się w tajemnicy, w zaciszu domowym, przemocy wymierzonej przeciwko najsłabszym – kobietom i dzieciom. Pojawiają się więc tematyczne kampanie społeczne, patrole policyjne obserwują najbardziej niebezpieczne dzielnice, jednak wydaje się, że jednym z najskuteczniejszych sposobów jest dbałość o bezpieczeństwo potencjalnych ofiar. Ważne, by upowszechnić przekonanie, że przemocy należy się zawsze przeciwstawiać. To nieprawda, że to jednorazowy atak, że ofiara sprowokowała agresora i naruszyła jego poczucie komfortu. Doświadczanie przemocy, zwłaszcza tej powtarzalnej, niszczy poczucie wartości osobistej, potęguje bezradność i myślenie fatalistyczne.

W trosce o kobiety Stowarzyszenie Sztuk i Sportów Walki Backfist w porozumieniu z Urzędem Miasta Częstochowa przygotowało kolejne warsztaty samoobrony. Trener osobisty Częstochowa współtworzył Projekt Uwolnij się z grupy ryzyka współfinansuje Gmina Miasto Częstochowa. Zajęcia rozpoczęły się 16 marca br. w BackfistDojo przy ul. Hutników 9. Ich celem jest nauka przydatnych technik wywodzących się z rozmaitych systemów walki oraz przekonanie kobiet, że nie są bezbronne, ale że mogą obronić siebie i swoich najbliższych bez względu na masę przeciwnika. Podczas warsztatów panie uczą się skutecznych uderzeń, kopnięć i chwytów, sprawdzających się w sytuacjach niebezpiecznych. Na co dzień nadal będą pięknymi i sprawnymi fizycznie kobietami z dobrze wymodelowanymi sylwetkami. Będą umiały uniknąć niebezpieczeństwa albo będą gotowe stawić opór przeciwnikowi.

Zajęcia prowadzi doświadczony Trener osobisty Częstochowa, Tomasz Boral, zwracający uwagę na personalizację warsztatów. Kursy samoobrony mają przede wszystkim przygotować kobiety do sytuacji niebezpiecznych, wyćwiczyć najskuteczniejsze zachowania uwzględniające predyspozycje poszczególnych pań. Prowadzący obserwuje więc uczestniczki, ich nawyki i możliwości, poprawia ustawienia rąk i nóg, proponuje rozmaite rozwiązania. Z każdym treningiem kobiety stają się coraz sprawniejsze i bardziej pewne siebie, nabywają przekonania, że tkwi w nich olbrzymia siła, którą wystarczy rozbudzić i pielęgnować. Wydaje się bowiem, że słabość została kobietom wmówiona. Wskutek braku aktywności fizycznej, upowszechnienia modelu wiotkiej i eterycznej kobiety panie zapomniały o tym, że nawet jeśli są słabsze od mężczyzn, to nigdy nie są bezbronne. Ważne jest nastawienie, sprawność fizyczna i poczucie własnej wartości. Trener osobisty Częstochowa to osoba, która pomoże Ci zmienić życie na lepsze.

Czytany 3274 razy Ostatnio zmieniany piątek, 18 grudzień 2020 13:33

Artykuły powiązane