Trener Personalny MMA Częstochowa - Czy mogę nosić soczewki kontaktowe?

Trener Personalny MMA Częstochowa BACKFIST Tomasz Boral odpowiada na często zadawane pytanie: Czy mogę nosić soczewki kontaktowe jako zawodnik?

Czy jesteś krótkowzroczny? Chcesz ćwiczyć lub rywalizować w MMA? Jeśli odpowiedziałeś „Tak” na oba pytania, które prawdopodobnie zadałeś sobie: „Czy zawodnicy MMA mogą nosić soczewki kontaktowe?” Ja osobiście słyszałem to pytanie nie jeden raz, bo wielokrotnie o to pytano. Dla tych, którzy nie są zbyt zaznajomieni z soczewkami kontaktowymi i okularami dla krótkowidzów, jeśli spojrzę na to z perspektywy, oznacza to, że mając wadę wzroku musiałbym przejść około dwudziestu stóp od samochodu, aby rozpoznać litery i cyfry na tablicy rejestracyjnej.

Krótkowzroczność lub krótkowzroczność, jak jest medycznie znana, to stan, w którym bliskie obiekty są wyraźnie widoczne, ale odległe obiekty wydają się rozmyte. Ten stan dotyka 25% wszystkich ludzi. Krótkowzroczność jest bardziej rozpowszechniona w niektórych krajach, grupach etnicznych i innych. Jeśli czytasz ten artykuł, jest całkiem prawdopodobne, że rozważałeś również noszenie kontaktów do ćwiczeń MMA. Twój Trener Personalny MMA Częstochowa to osoba, od której powinieneś uzyskać odpowiedzi na Twoje pytania.

Dlaczego soczewki kontaktowe? To prawda, że ​​istnieją alternatywy dla soczewek kontaktowych. To chyba oczywiste, że podczas sparingu MMA nie możesz nosić okularów. To prawda, że ​​możesz nosić okulary sportowe. W swoim sprzęcie treningowym możesz mieć parę okularów sportowych. Są to gogle, które możesz wybrać ze swoim optometrystą, który może zastąpić soczewki niektórymi soczewkami korekcyjnymi. Są bardzo przydatne do wykonywania treningu, który nie wymaga nikogo uderzającego lub chwytającego, na przykład uderzania lub chwytania ćwiczeń, pracy z torbą lub pracy z rękawicami. Wykonają większość pracy, którą wykonujesz podczas treningu MMA. Jeśli wcześniej ich nie widziałeś, wypróbuj je. Pamiętaj, że to nie są okulary do pływania ani okulary ochronne, ale sportowe okulary kontaktowe.

Jednak te gogle sportowe nie zawsze będą odpowiedzią. Jeśli chcesz się doskonalić, musisz sparować. Nie powinieneś nosić okularów sportowych do sparingów. Oczywiście nigdy nie będziesz też mógł ich nosić do walki. Profesjonalny Trener Personalny MMA Częstochowa poprowadzi Cię w Twoim rozwoju sportowym i udzieli niezbędnych wskazówek.

Jeśli masz słaby wzrok, zechcesz wypróbować soczewki kontaktowe. Myślę, że twój styl walki również odgrywa rolę. Na umiarkowanym poziomie krótkowzroczności nadal można walczyć w klatce bez nich, ponieważ można wyrobić styl styl, w którym po prostu starasz się zmniejszyć dystans i wykorzystać swoje możliwości. Jeśli jednak jesteś napastnikiem będziesz chciał mieć wyraźniejszy obraz, aby uzyskać precyzyjną celność uderzeń. Jeśli jesteś tego rodzaju wojownikiem, soczewki kontaktowe mogą przezwyciężyć wadę krótkowzroczności.

Podczas sparingu, jeśli jest to niezbędne podczas gry, powinieneś nosić soczewki kontaktowe. Konkurencja jest jednak inna. To zależy od jurysdykcji, czyli stanu lub kraju, w którym walczysz. Nie ma na to żadnych skrótów ani ogólnych zasad. Musisz tylko skonsultować się z komisją sportową, która sankcjonuje twoją walkę. Dobra wiadomość jest taka, że ​​większość z nich pozwala na soczewki kontaktowe. Należy jednak pamiętać, że niektóre stany w USA nie pozwolą sportowcom walczyć, jeśli mają poważne problemy z ostrością wzroku, nawet jeśli można nosić soczewki kontaktowe. Jako Trener Personalny MMA Częstochowa wiem to z racji pobytu i szkolenia w USA, które odbyłem.

Trener Personalny MMA Częstochowa
Trener Personalny MMA Częstochowa zaprasza na treningi.

 

Jeśli planujesz nosić soczewki kontaktowe podczas sparingów lub zawodów, pamiętaj, że soczewki kontaktowe mogą wypaść lub zostać przewrócone. Często zdarza się, że zostaniesz uderzony lub uderzony i masz wrażenie, że soczewka została wybita. Ale w rzeczywistości soczewka kontaktowa zostałaby uderzona w inny kącik oka. Jeśli czujesz, że soczewki kontaktowe zostały wybite z oczu, upewnij się, że bardzo, bardzo dokładnie sprawdzasz swoje oczy, czy w rzeczywistości nie zostały one uderzone w kącik oczu. Jeśli masz najmniejsze wątpliwości, natychmiast po walce zasięgnij porady lekarza. W przeciwnym razie, jeśli soczewka kontaktowa pozostanie w twoich oczach, ryzykujesz konieczność chirurgicznego usunięcia soczewek kontaktowych i zakażenia oczu.

Używanie soczewek kontaktowych do sparingów to jedno. Jeśli zostaniesz znokautowany, prawdopodobnie możesz ich poszukać i przestać walczyć. Jednak używanie soczewek kontaktowych podczas zawodów wiąże się z pewnym ryzykiem. Trener Personalny MMA Częstochowa o soczewkach kontaktowych ma opinię na podstawie wielu lat doświadczeń. Jak wspomniano wcześniej, głównym zmartwieniem jest wpychanie ich w inny kącik oka. Inną obawą jest to, że jeśli stracisz przytomność, możesz nie mieć czasu na ich wyszukanie i ponowne założenie. Praktycznie wszystkie zawody lekkoatletyczne i ligi bojowe, takie jak UFC, nie pozwolą ci się zatrzymać, poszukać upadłej soczewki kontaktowej i ponownie ją założyć. Najlepsze jest to, że będziesz mógł eliminować problem między rundami i walczyć dalej.

Pamiętaj, że całkiem sporo wojowników uczy się walczyć po prostu z nieco niewyraźnym wzrokiem. Jeśli chodzi o moją opinię zawodową, o ile wyraźnie widzisz podbródek z odległości uderzenia, widzenie jest wystarczająco dobre do walki bez konieczności poprawiania go soczewkami kontaktowymi. Dlaczego czubek brody? Czubek podbródka jest dobrym celem do dobrego uderzenia nokautowego lub kopnięcia i będzie to najmniejszy cel, jakiego będziesz potrzebować w starciu MMA. Jako Trener Personalny MMA Częstochowa uważam, że zwykle nosiłbym gogle sportowe (ponownie sprawdź w wyszukiwarce, jeśli nie jesteś pewien, czym one są) na większość treningów lub zawodów, jak opisałem wcześniej. Wtedy po prostu odłożyłbym je na bok, tuż przed rozpoczęciem sparingu lub startu w zawodach.

Oczywiście Twój osobisty komfort przeważałby nad tym, czy powinieneś zdecydować się na soczewki kontaktowe. Jeśli myślisz, że wpłyną one na Twoje wyniki i po prostu czujesz się zaniepokojony brakiem kontaktów i widzeniem najdalszych rzeczy zamazanych podczas lotu, zdecydowanie rozważ noszenie soczewek kontaktowych.

Jeśli zdecydujesz się na używanie soczewek kontaktowych, postępuj zgodnie z wytycznymi, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas ich używania. Zapytaj swojego okulistę i zapoznaj się z artykułami online dotyczącymi pielęgnacji i użytkowania soczewek kontaktowych. Pamiętaj, aby zawsze zachowywać ostrożność. Żadne zawody MMA w Twoim życiu nie będą warte ryzykowania wzroku. Polecam salony optyczne GRALOPTIC, w których wykonasz badanie wzroku w mieście Częstochowa przy ulicy Kordeckiego 4. Znajdziesz tam również okulary codzienne oraz zapytaj o możliwość wykonania okularów sportowych.

Jeśli szukasz kogoś takiego jak Trener Personalny MMA Częstochowa to doskonale trafiłeś. Dlaczego? Tu znajdziesz odpowiedź: Trener Personalny MMA Częstochowa Tomasz Boral

 

Trening do następnego egzaminu na stopnie kickboxingu pod okiem Trenera Personalnego

Jednym z głównych marzeń niemal wszystkich zaczynających trening sztuk walki jest czarny pas oraz chęć naśladowania ulubionych mistrzów. Do tego jednak prowadzi trudna droga, wymagająca cierpliwości i ogromnego wysiłku. Nawet pierwszy stopień uczniowski, oznaczony pasem białym, obliguje do znajomości konkretnych technik i ich kombinacji. Na szczęście Polski Związek Kickboxingu opracował szczegółowy zestaw kompetencji i umiejętności, jakie muszą osiągnąć trenujący, by przejść na wyższy poziom i przybliżyć się do pasa upragnionego koloru.

W Częstochowie do egzaminu PZKB można podejść w Prywatnej Szkole Walki „Backfist”. Ostatnia taka możliwość miała miejsce w dniach 7–14 grudnia 2019 roku. W Backfist Dojo przy ul. Hutników 9 spotkali się wówczas wszyscy miłośnicy kickboxingu. Egzaminował Tomasz Boral, właściciel szkoły, doświadczony instruktor i trener personalny, który nie tylko sprawdzał umiejętności, ale również starał się obniżyć stres adeptów. Zainteresowanych było tak wielu, że sprawdzian dla poszczególnych grup określonych ze względu na wiek oraz płeć przeprowadzono w kolejne dni. Swoje umiejętności prezentowali dzieci, młodzież, mężczyźni i kobiety. Razem 62 osoby. Liczba ta świadczy o wciąż wzrastającej popularności treningów sztuk i sportów walki, prowadzonych czy to na zajęciach grupowych czy indywidualnych. Wydaje się jednak, że współczesny świat preferuje trening osobisty, proponujący zajęcia spersonalizowane, dostosowane do oczekiwań i możliwości podopiecznego.

Podczas egzaminu sprawdzono wszystkie umiejętności przypisane poszczególnym stopniom. Przede wszystkim były testy techniczne i sprawnościowe, a najbardziej zaawansowani musi także zaliczyć kilkuminutowy sparing oraz test sprawnościowy. Wszyscy zdający wykazali się zaangażowaniem i potwierdzili opanowanie wymaganych kompetencji. Sukces ten potwierdza wysoki poziom przygotowania uczniów, ale pozwala również mieć nadzieję, że kickboxing w Częstochowie ma się całkiem dobrze, a podejmowane inicjatywy w zakresie jego upowszechniania przynoszą oczekiwany skutek.

Trener personalny przypomina: Następny egzamin za rok. Warto więc już teraz zacząć się przygotowywać. Miłośnicy kickboxingu będę walczyć o zmianę koloru pasa, ci nieco mniej zaangażowani w treningi sztuk walki mogą w tym czasie opanować podstawowe techniki. Na pewno kolejne stopnie szkoleniowe są sposobem potwierdzenia swoich umiejętności, ale znacznie ważniejsze jest, by mieszkańcy naszego miasta i okolic czerpali przyjemność z aktywności fizycznej, a duża liczba trenujących dzieci i młodzieży na pewno wpłynie na poprawę kondycji społeczeństwa. I jeszcze jedno. Być może to właśnie na sali treningowej jeszcze nieprzekonani do sportu odnajdą energię i radość życia. Warto spróbować! Bo rok to naprawdę dużo czasu!

 

 

Trener personalny w Częstochowie czyli czas kobiet trwa

Trener personalny w Częstochowie w znaczeniu "czas kobiet trwa" ma bardzo ważny wymiar w obecnej rzeczywistości. Od czasu, gdy kobiety w Polsce zyskały prawo głosowania, a był to przecież jeden z ważnych etapów emancypacji, minął już wiek. Kobiety działają w wielu stowarzyszeniach, zabierają głos w najważniejszych dyskusjach społecznych, są premierami, dyrektorami i rektorami, a przy tym nadal wykonują obowiązki przypisane żonom i matkom. Tak wiele pełnionych ról społecznych sprawia, że potrzebują pozytywnych wzorów, inspiracji i motywacji do wytężonego wysiłku. Taką funkcję spełnia w naszym mieście między innymi Forum Kobiet Ziemi Częstochowskiej.

W tym roku 21 września br. w Auli Maximum Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie spotkanie odbyło się już po raz dziesiąty. Był to czas, gdy kobiety, ale także mężczyźni, zastanawiali się nad tym, jak najlepiej przygotować płeć piękną do nowych wyzwań, a przede wszystkim, jak utrzymać wysoki poziom aktywności wszystkich pań.

W tym roku w programie znalazły się zarówno panele dyskusyjne (podjęto dwa tematy – Kreatywność kobiet oraz Dyplomację kobiet), jak i warsztaty oraz treningi interpersonalne. Dyskusję animowali doświadczeni trenerzy i wykładowcy. Kamila Grochowina, trenerka rozwoju osobistego, zaproponowała zajęcia na temat Piękna od wewnątrz – jak dbać o swoją kondycję psychiczną? Wśród prowadzących byli także: Oliwia Bryła, dyrektorka w firmie Oriflame i właścicielka kwiaciarni, Katarzyna Stankow, psychodietetyczka i doradca żywieniowy, oraz Tomasz Boral, właściciel Szkoły Sztuk Walki Backfist, trener personalny w Częstochowie, a w przeszłości zawodnik kickboxingu. Podczas forum można było również skorzystać z porady psychologa, neurologa, dermatologa czy podologa.

Uczestnicy wraz z wykładowcami zastanawiali się nad sposobami zachowania dobrej kondycji fizycznej i psychicznej, rozważali sposoby radzenia sobie z bólem emocjonalnym, cierpieniem, stresem czy porażką, omawiali korzyści płynące ze zbilansowanej diety i zdrowych nawyków żywieniowych, mówili o właściwym eksponowaniu urody i ukrywaniu drobnych niedoskonałości, a także o znaczeniu motywacji i możliwościach utrzymania jej wysokiego poziomu. Z tych rozmów wyłaniał się ideał współczesnej kobiety – pięknej, zadbanej, zdrowej, innowacyjnej i silnej psychicznie. To oczywiście trudne do osiągnięcia, ale każdy z prelegentów i trenerów udzielał wskazówek, jak zbliżyć się do takiego stanu. Nie dlatego, że trzeba spełnić czyjeś oczekiwania, ale żeby poczuć się szczęśliwą. Bo współczesne Polki są ambitne i chcą dokonywać rzeczy jeszcze do niedawna uchodzących za niemożliwe i w tym  mogą liczyć na taką osobę, jak Trener Personalny w Częstochowie, Tomasz Boral.

Podczas spotkania Tomasz Boral wygłosił do uczestniczek Kilka słów na temat motywacji w kwestii osiągania celów życiowych oraz biznesowych. Jako trener osobisty spotyka wiele kobiet, rozmawia z nimi, poznaje ich problemy i oczekiwania. Obserwuje je w trakcie treningów i wie, że współczesne kobiety są silne i niezwykle systematyczne. Potrafią zmieniać świat, jeśli są odpowiednio zmotywowane. Bo czasami „uchodzi z nich powietrze” i wtedy potrzebują zwiększonej dawki energii. Często to przecież one są akumulatorami w swoich rodzinach.

X Forum Kobiet Ziemi Częstochowskiej uzupełniał występ zespołu Cantares oraz spotkanie z Arturem Barcisiem. Przygotowano również ofertę dydaktyczną i szereg pokazów na temat urody i rozmaitych aktywności (prezentowano m.in. haft artystyczny oraz malowanie na szkle). Forum organizowane jest od 2010 roku, a jedną z jego inicjatorem jest posłanka Halina Rozpondek. Trener personalny w Częstochowie zaprasza na treningi. Poznaj bliżej ofertę BACKFIST. Dowiedz się więcej o ofercie treningu personalnego w BACKFIST.

 

Od 21 marca br. przez kolejne czwartki w Backfist Dojo przy ul. Hutników 9 odbywały się zajęcia dla dzieci od 8 roku życia Ninja Bakcfist Kids – Ty też możesz zostać ninją. Sport dla wszystkich. Warsztaty zorganizowane przez Stowarzyszenie Sztuk i Sportów Walki Backfist były współfinansowane przez Urząd Miasta Częstochowy w ramach działań z zakresu zdrowia publicznego w roku 2019.

To odpowiedź na pogarszający się stan zdrowia najmłodszych. Badania nie pozostawiają złudzeń. Nie żyjemy zdrowo i nie uczymy dzieci odpowiednich nawyków. Powodów takiego stanu jest wiele. Najczęściej wymieniane: brak czasu, zmiany cywilizacyjne, atrakcyjność mass mediów, które przyciągają milusińskich i zatrzymują na długie godziny. Trzeba jednak pamiętać o tym, że trudno poradzić sobie z nawykami wypracowanymi w młodości. Dlatego już teraz warto pokazać dzieciom inny sposób spędzania wolnego czasu.

            Zajęcia proponowane przez Stowarzyszenie to idealna alternatywa. Prowadzi je doświadczony trener, Tomasz Boral, doskonale nawiązujący kontakt z najmłodszymi, a przy tym niezwykle ciekawie opowiadający o swoich pasjach. A sport jest chyba jedną z najważniejszych. Przełamuje więc stereotyp, że ćwiczenia są nudne. Ułatwia to, być może, również nauczana dyscyplina. Sztuki walki intrygują same w sobie. I nawet jeśli dzieci nie przebierają się w kimona, to obserwując Tomasza Borala, nabierają przekonania, że filmy prezentujące mistrzów sztuk walki to nie trik, ponieważ przy odpowiednim treningu można osiągnąć podobne wyniki.

            Zanim jednak zostaną mistrzami, na zajęciach poprawiają ogólną sprawność fizyczną. W programie warsztatów oprócz podstawowych technik sztuk walki pojawiają się przecież ćwiczenia ogólnorozwojowe oraz elementy gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej. Wszystko po to, by uczestnicy za kilka, kilkanaście lat mogli być zadowolonymi z życia dorosłymi, a przede wszystkim właściwie przygotowanymi na czekające ich wyzwania. Wszak żeby unicestwić potwory współczesności – choroby cywilizacyjne, problemy w nawiązywaniu relacji interpersonalnych, a nawet degradację środowiska – potrzeba nie tylko zdrowego organizmu, ale również dużo pozytywnej energii, którą warto gromadzić od wczesnej młodości. A zajęcia zorganizowane przez Stowarzyszenie Sztuk i Sportów Walki Backfist świetnie się do tego nadają!

Trener osobisty Częstochowa

Trener osobisty Częstochowa podkreśla: O przemocy mówi się coraz więcej, zarówno tej w przestrzeniach publicznych, jak i rozgrywającej się w tajemnicy, w zaciszu domowym, przemocy wymierzonej przeciwko najsłabszym – kobietom i dzieciom. Pojawiają się więc tematyczne kampanie społeczne, patrole policyjne obserwują najbardziej niebezpieczne dzielnice, jednak wydaje się, że jednym z najskuteczniejszych sposobów jest dbałość o bezpieczeństwo potencjalnych ofiar. Ważne, by upowszechnić przekonanie, że przemocy należy się zawsze przeciwstawiać. To nieprawda, że to jednorazowy atak, że ofiara sprowokowała agresora i naruszyła jego poczucie komfortu. Doświadczanie przemocy, zwłaszcza tej powtarzalnej, niszczy poczucie wartości osobistej, potęguje bezradność i myślenie fatalistyczne.

W trosce o kobiety Stowarzyszenie Sztuk i Sportów Walki Backfist w porozumieniu z Urzędem Miasta Częstochowa przygotowało kolejne warsztaty samoobrony. Trener osobisty Częstochowa współtworzył Projekt Uwolnij się z grupy ryzyka współfinansuje Gmina Miasto Częstochowa. Zajęcia rozpoczęły się 16 marca br. w BackfistDojo przy ul. Hutników 9. Ich celem jest nauka przydatnych technik wywodzących się z rozmaitych systemów walki oraz przekonanie kobiet, że nie są bezbronne, ale że mogą obronić siebie i swoich najbliższych bez względu na masę przeciwnika. Podczas warsztatów panie uczą się skutecznych uderzeń, kopnięć i chwytów, sprawdzających się w sytuacjach niebezpiecznych. Na co dzień nadal będą pięknymi i sprawnymi fizycznie kobietami z dobrze wymodelowanymi sylwetkami. Będą umiały uniknąć niebezpieczeństwa albo będą gotowe stawić opór przeciwnikowi.

Zajęcia prowadzi doświadczony Trener osobisty Częstochowa, Tomasz Boral, zwracający uwagę na personalizację warsztatów. Kursy samoobrony mają przede wszystkim przygotować kobiety do sytuacji niebezpiecznych, wyćwiczyć najskuteczniejsze zachowania uwzględniające predyspozycje poszczególnych pań. Prowadzący obserwuje więc uczestniczki, ich nawyki i możliwości, poprawia ustawienia rąk i nóg, proponuje rozmaite rozwiązania. Z każdym treningiem kobiety stają się coraz sprawniejsze i bardziej pewne siebie, nabywają przekonania, że tkwi w nich olbrzymia siła, którą wystarczy rozbudzić i pielęgnować. Wydaje się bowiem, że słabość została kobietom wmówiona. Wskutek braku aktywności fizycznej, upowszechnienia modelu wiotkiej i eterycznej kobiety panie zapomniały o tym, że nawet jeśli są słabsze od mężczyzn, to nigdy nie są bezbronne. Ważne jest nastawienie, sprawność fizyczna i poczucie własnej wartości. Trener osobisty Częstochowa to osoba, która pomoże Ci zmienić życie na lepsze.

 Tomasz Boral najlepszym trenerem w województwie śląskim!

Co to była za gala! 7 lutego br. Stadion Śląski w Chorzowie wypełnił się sportowcami, trenerami i działaczami sportowymi z województwa śląskiego, ich rodzinami i znajomymi. Pojawiły się nawet kłopoty z dojazdem. Powodem zamieszania było rozstrzygnięcie plebiscytu „Dziennika Zachodniego” na najlepszych zawodników, trenerów i drużyn w 2018 roku. Spotkanie trwało około trzech godzin, a o oprawę muzyczną zadbała Katarzyna Grzesiek, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, finalistka IV edycji Must Be the Music, śpiewająca dietetyczka i trenerka interpersonalna. Nagrody wręczał marszałek województwa śląskiego wraz z gościem specjalnym i jedną z gwiazdą gali, jednym z najbardziej utytułowanych zapaśników polskich, Andrzejem Supronem, wicemistrzem olimpijskim z 1980 roku (Moskwa), mistrzem świata oraz mistrzem Europy.

Laureat Plebiscytu Dziennika Zachodniego Sportowiec Roku - Trener Roku 2018_9

 

W plebiscycie laureatów wybierali zarówno czytelnicy „Dziennika Zachodniego” – tu decydowała liczba zdobytych głosów, jak i Kapituła Plebiscytu. W jej skład wchodzili: Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego, Adam Zając, rektor AWF Katowice, Krzysztof Koniusz, prezes Śląskiej Federacji Sportu, Andrzej Sadlok, prezes Śląskiego Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Katowicach, Krzysztof Klimosz, prezes Stadionu Śląskiego, Jerzy Góra, szef redakcji sportowej Polskiego Radia Katowice, i Marek Twaróg, redaktor naczelny „Dziennika Zachodniego”.

W kategorii Trener Roku 2018 najwięcej głosów otrzymał Tomasz Boral, właściciel Szkoły Walki BackFist, instruktor sztuk walki oraz trener personalny. Za nim uplasowali się Łukasz Kabelis-Szostakowski, również trener personalny i instruktor kulturystyki, właściciel Centrum  Szkoleniowego Bodyshaping Academy z Katowic oraz Ewa Sienkiewicz, trenerka pływania z Międzyszkolnego Klubu Sportowego – Szkoły Mistrzostwa Sportowego Victoria w Raciborzu.

Głosowano najpierw w powiatach, od 23 listopada 2018 roku, a następnie od 21 grudnia do 8 stycznia do godziny 22.00 o zwycięstwo walczyli najlepsi w województwie. Tytuł Trenera Roku diagnozuje popularność i pozycję osoby w środowisku, co w tym przypadku zdaje się sprawą zasadniczą. Umiejętności interpersonalne i budowanie zaufania są przecież równie ważne, co kompetencje i fachowość. Bez względu na propagowaną dyscyplinę trener powinien przecież gromadzić wokół siebie ludzi – zawodników, klientów, znajomych.

 

Kształtowanie kobiecości w Backfist

Jaka jest współczesna kobieta? Co powinna umieć, jak powinna się ubierać i zachowywać? Na te pytania szukają odpowiedzi kulturoznawcy, socjologowie, kreatorzy mody. Chcą uchwycić kierunek zmian i zdiagnozować ich przyczyny. Jedno jest pewne. Kobiecość przestała oznaczać słabszą płeć, będąc nadal synonimem piękna, uroku, subtelności i wrażliwości. To sprawia, że panie muszą mierzyć się z coraz trudniejszymi wyzwaniami. Z tego powodu bardziej niż kiedykolwiek wcześniej powinny zadbać o kondycję fizyczną i psychiczną.

Jednym ze sposobów jest aktywne spędzanie czasu. Częstochowianki od dawna mogą uczęszczać na fitness, pływalnię, zajęcia z zumby. Obecnie ciekawą propozycją jest trening sztuk walki, proponowany jako zajęcia indywidualne albo grupowe. Można tu opanować techniki przydatne w sytuacjach niebezpiecznych, ale przede wszystkim popracować nad kondycją, wytrzymałością, a nawet samooceną. Trening to doskonała forma nauki samoobrony, ćwiczenia samodyscypliny oraz nabywania pewności, że nie ma sytuacji beznadziejnych. Bo nawet upadek czy dociśnięcie do ściany może okazać się doskonałą pozycją do wyprowadzenia kontrataku.

Szeroką ofertę zajęć dla pań przygotował Tomasz Boral, właściciel Prywatnej Szkoły Walki „Backfist”: warsztaty samoobrony, trening personalny czy trening mentalny. Tomasz Boral ma duże doświadczenie w pracy z kobietami. Według niego sztuki walki doskonale odpowiadają możliwościom pań i dlatego okazują się tak przydatne. Do tego jednak potrzeba zaufania. Sztuki walki kojarzą się bowiem przede wszystkim z brutalnymi zachowaniami i konfrontacją bezpośrednią. Kobiety akceptują je głównie na zajęciach z samoobrony, ale w codziennym treningu zdają się nieco zdziwione możliwością wykorzystania tych technik. Z czasem odkrywają jednak, że jest to doskonały sposób, by skorygować sylwetkę, poprawić sprężystość i płynność ruchów, zapanować nad wagą. To również forma przeciwdziałania chorobom cywilizacyjnym oraz okazja, by nauczyć się postawy aktywnej i asertywnej wobec świata. Współczesna kobieta musi nie tylko umieć powiedzieć „nie”, ale i odważnie określać cele, a następnie wytrwale je realizować. Nie może biernie przyjmować tego, co przygotowali dla niej inni.

Zajęcia opracowane i prowadzone przez Tomasza Borala, medalisty Mistrzostw Polski w Kick-Boxingu, pomagają podjąć wyzwania współczesności. Na sali wraz z wylanym potem kobiety zapominają o słabości, bezradności i zagubieniu. Stopniowo stają się coraz sprawniejsze fizycznie, pewne siebie, skupione na obranym celu. Nabywają przekonania, że podołają, a ich organizm nie zawiedzie w ważnym momencie. Treningi odbywają się w nowo oddanym obiekcie przy ul. Hutników 9. To budynek niezwykle nowoczesny i komfortowy, projektowany także z myślą o treningach sztuk walki.

 

 

[zt_button colour="white" link="/galeria/galerie-trener-personalny-czestochowa/trening-kobiet-sztuki-walki-czstochowa.html"]Zobacz pełną galerię[/zt_button]

W 2018 roku Prywatna Szkoła Walki „Backfist” zrealizowała dla Stowarzyszenia Inicjatyw Rozwojowych działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rędzinach kurs samoobrony dla kobiet. Było to jedno z zadań projektu grantowego: Inicjatywy kulturalne, edukacyjne i sportowe integrujące mieszkańców obszaru LGD „Razem na wyżyny”, tzw. AIILS (czyli Aktywizacja i Integracja Lokalnych Społeczności). To pierwszy projekt dla funkcjonujących na obszarach wiejskich w województwie śląskim Lokalnych Grup Działania, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, a dokładnie z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, w ramach poddziałania 19.2: „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

Kurs samoobrony odbywał się w kolejne weekendy między 8 czerwca a 15 lipca 2018 roku. Dziesięć półtoragodzinnych zajęć warsztatowych poprowadził trener Tomasz Boral. Celem spotkań było podniesienie poczucia bezpieczeństwa kobiet i wykształcenie w nich nawyków, jak radzić sobie w sytuacjach niebezpiecznych, gdy konfrontacja z przeciwnikiem traktowana jest jako ostateczność. Pierwsze rozmowy dotyczyły więc sposobów zapobiegania niebezpieczeństwu i możliwości jego zażegnywania. Następnym krokiem była nauka prawidłowych zachowań i szybkiej reakcji w czasie ataku. Panie zapoznały się z technikami obrony koniecznej, przećwiczyły techniki nożne, ręczne, parterowe i obezwładniania. Elementy treningu zostały dobrane z wielu stylów walki – kickboxingu, muay-thai, jeet kune do, jujitsu oraz mma, decydowała ich przydatność i skuteczność. Spotkania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Była to przecież doskonała okazja, by nauczyć się przydatnych technik, nabrać pewności siebie oraz zadbać o kondycję.

Trener Tomasz Boral ma doświadczenie w pracy z dużą grupą. Zajęcia wieloosobowe zawsze są wyzwaniem, ponieważ w sali ćwiczą osoby zróżnicowane pod względem wieku i sprawności fizycznej. O każdą z nich trzeba odpowiednio zadbać, zmotywować do wysiłku i pracy także po zakończeniu kursu. Nie można przecież mówić o samoobronie bez odpowiedniej sprawności fizycznej, o którą należy dbać codziennie w sposób odpowiedni do stanu zdrowia i możliwości organizmu. Bo samoobrona to zdolność zaufania swojemu organizmowi. Zdrowemu i utrzymanemu w dobrej kondycji.

Warsztaty były więc sposobem zbudowania poczucia bezpieczeństwa kolejnej grupy kobiet, a jednocześnie doskonałą promocją zdrowego trybu życia i rekreacyjnej formy ruchu sportowego.

 

 

[zt_button colour="white" link="/galeria/galerie-trener-personalny-czestochowa/kurs-samoobrony-dla-kobiet-w-rdzinach.html"]Zobacz pełną galerię[/zt_button]

Sztuki Walki Backfist Częstochowa – Egzamin PZKB 30.05.18

Prywatna Szkoła Walki Backfist zaprasza wszystkich sympatyków sztuk walki na egzamin PZKB na stopnie uczniowskie i szkoleniowe w kickboxingu. Egzamin odbędzie się dnia 30.05.2018r o godz.17:30 w Liceum Ogólnokształcącym im. J. Dąbrowskiego ul. Łukasińskiego 40 w Częstochowie. Zachęcamy do zapoznania się z normami egzaminacyjnymi zamieszczonymi na stronie Polskiego Związku Kickboxingu. W dniu egzaminu prosimy o punktualne przybycie wyłącznie uczestników egzaminu. Przypominamy o zabraniu stroju sportowego oraz sprzętu ochronnego obowiązującego w sportach walki. Życzymy powodzenia wszystkim adeptom biorący udział w egzaminie.

http://pzkickboxing.pl/dok/56,wymagania,egzaminacyjne,stopnie.html

http://pzkickboxing.pl/dok/57,regulamin,finansowy,pzkb.html

Ze sportowymi pozdrowieniami - trener Tomasz Boral

 

 

Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pańPrzed laty Kayah obiecywała, że gdyby została Supermenem, to służyłaby pomocą kobietom, które już zapomniały, co to znaczy. Faster oczekiwał, że Supergirl rozwiąże wszystkie jego problemy. Reamonn natomiast wymieniał jej cechy. Taka dziewczyna: nie płacze, radzi sobie w każdej sytuacji, ale co najważniejsze – potrafi latać, więc lęki i przeciwności nic dla niej nie znaczą. Żyje, jak chce, a nie jak musi. Ograniczenia i bariery to dla niej kolejne przeszkody do pokonania. Jak w sporcie.

Niemożliwe? Ale wydaje się, że przepis na Supergirl jest dość prosty. Po pierwsze ruch – bo ruch to zdrowie, dobry wygląd i tak zbawienne endorfinki. To fundament, a przy okazji lepsza kondycja i elastyczność ruchów. Będziesz się piękniej poruszać i odważniej patrzeć przed siebie. Po drugie – kurs samoobrony. Tu nabędziesz konkretnych umiejętności, poznasz przydatne chwyty i techniki. Nauczysz się, jak poradzić sobie z każdym przeciwnikiem, także tym cięższym i uzbrojonym. To wpłynie na Twoją psychikę. Stopniowo nabierzesz odwagi do lotu, a jeśli będziesz wytrwale ćwiczyć, to pewnego dnia naprawdę polecisz!

Wreszcie po trzecie. Trening personalny. Wprawdzie takie zajęcia wciąż są nieco droższe, ale zapewnią Ci personalizację podejmowanych aktywności. Trener skupi się tylko na Tobie, Twoich możliwościach i oczekiwaniach. To najlepszy sposób, by szybko i efektywnie osiągnąć zamierzony cel. Te trzy kroki sprawią, że staniesz się odważniejsza, bardziej samodzielna i przygotowana do wyzwań współczesności.

Tym zajmie się doświadczony trener, Tomasz Boral, od wielu lat pracujący z kobietami. Twoje nawyki motoryczne, ale także sylwetka pozwolą mu przygotować dla Ciebie unikatowy miks z rozmaitych stylów i technik, a zna techniki znacznie nowocześniejsze niż np. krav maga. Na zajęciach nauczysz się, jak ważne są zmysły i jak może je wykorzystywać. Będziesz ćwiczyć nie tylko z trenerem. Sparingpartnerzy (kobiety albo mężczyźni) o różnych warunkach fizycznych sprawdzą Twoje umiejętności w sytuacji prawdziwej walki, gdy spotykając przeciwnika, nie wiesz o nim nic.

Tomasz Boral nie wierzy, że kobiety to słabsza płeć. Obserwując je na treningach, twierdzi, że dyscyplina i systematyczność mogą w pełni zrekompensować niższą masę ciała oraz nieco mniejszą siłę. Bo supergirl tkwi w każdej kobiecie. I nie chodzi o to, żeby ją obudzić, ale żeby pozwolić jej wzlecieć!

 

Trener Tomasz Boral zaprasza na niekonwencjonalne lekcje samoobrony dla Pań.

 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań
 • Opis: Zostać supergirl – kurs samoobrony dla pań

Z przykrością informujemy, że w dniu 30 marca 2017 roku w Los Angeles zmarł Uczeń Bruce Lee Grand Master Richard Bustillo. To ogromna strata dla wszystkich adeptów sztuki walki Jeet Kune Do na całym świecie. Sigung Richard był przyjacielem Szkoły Walki Backfist oraz nauczycielem trenera Tomasza Borala, który szkolił się pod okiem znamienitego propagatora JKD w Torrance. W sierpniu 2011 roku na zaproszenie Sifu Richarda trener Tomasz Boral wziął udział w prestiżowym, wielozakresowym szkoleniu „Clinic Treners”, które odbyło się w IMB Academy w Torrance USA. W tym samym roku Szkoła Walki Backfist była organizatorem krajowego seminarium z udziałem Sifu Richarda Bustillo. Szkolenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem mediów oraz sympatyków sztuk walki. Mistrz Richard pozostanie niedoścignionym autorytetem w dziedzinie martial arts, mimo swojej popularności zawsze skromny i uśmiechnięty. Jego niezwykłe poczucie humoru i ciepło jakim darzył adeptów budowało podczas treningów niesamowitą atmosferę bliskości. Słynący z treningowej dyscypliny i srogiego przydomku The Iron Dragon zawsze znajdywał czas na relacje międzyludzkie, autografy, serdeczne uściski i wspólne fotografie. W trakcie prywatnych rozmów z trenerem Tomaszem Boralem wielokrotnie wspominał, że podróżuje i naucza sztuk walki w wielu krajach aby sztuka Tao of Jeet Kune Do Bruce'a Lee była wiecznie żywa. Sifu Richard Bustillo posiadał w sobie niespożytą energię w głoszeniu przesłania Bruce Lee wielu ośrodkach walki na całym świecie. Lee nie akceptował tradycyjnych podziałów na style walki. Jego koncepcja głosiła rozwój jednostki, osoby w ciągłym doskonaleniu technik czerpiąc wiedzę z różnych stylów walki. Rewolucyjna jak na tamte czasy filozofia i teoria treningowa sprawdziła się w dzisiejszym świecie sztuk walki. Obecnie w wielu szkołach walki mma praktykowany jest trening wielopłaszczyznowy: w stójce, zwarciu i parterze. Bruce Lee wyprzedził swoją epokę co najmniej o 100 lat niczym wirtuoz w muzyce - Chopin czy Beethoven. Był pierwszym mistrzem sztuk walki który „mieszał i łączył” techniki walki z rozmaitych stylów i sportów walki. Większość zawodników mma twierdzi, że jest on ojcem mixed martial arts oraz wielu nowoczesnych sportów walki. Teoria Bruce Lee za życia dała mu zwolenników ale również przeciwników szczególnie wśród mistrzów reprezentujących tradycyjne style walki. Za życia Bruce stał się bardzo popularny dzięki wizerunkowi filmowemu jednak w branży sztuk walki został doceniony dopiero po śmierci. Sigung Richard Bustillo był instruktorem JKD pierwszej generacji ucząc się tej inspirującej sztuki od samego Bruce Lee. Pełnił rolę emisariusza nauczając JDK i dbając pieczołowicie o wizerunek Bruce Lee do końca swojej drogi życia.

 

Trener Tomasz Boral i adepci Szkoły Walki Backfist są przepełnieni smutkiem ale jednocześnie zaszczyceni, że mieli możliwość uczyć się pod okiem tak znamienitej osobistości ze świata sztuk walki jaką był nasz drogi Sifu Richard. Pozostaniesz w naszej pamięci, a Twoja nauka będzie zawsze żywa...

 

 

Zapraszamy wszystkich sympatyków sztuk walki na pierwszy bezpłatny trening kickboxingu, który odbędzie się dnia 07.09.16 r w środę o godz.18.00 na terenie Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Łukasińskiego 40. Zajęcia grupowe sztuk walki są skierowane dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Do czynnego uczestnictwa w treningach kickboxingu zachęcamy również rodziny ze względu na wielozakresowy, zdrowotny charakter treningu ogólnorozwojowego, który wchodzi w skład specjalistycznego treningu sztuk walki. Dzień 7 września jest dniem otwartym również dla opiekunów dzieci oraz osób niepełnoletnich. Jedynym wymogiem przystąpienia do treningu kickboxingu jest strój sportowy oraz obuwie zmienne.

 

Kickboxing Częstochowa – Backfist Team Zajęcia Grupowe

 

Zapraszam do czynnego uczestnictwa w zajęcia grupowych sztuk walki

Ze sportowymi pozdrowieniami – Trener sztuk walki Tomasz Boral

 

 

Trening Personalny Częstochowa - Osobisty trener to profesjonalna metoda prowadzenia ćwiczeń i nauki. Trener personalny motywuje klientów poprzez wyznaczanie celów oraz dostarczanie informacji zwrotnych. Trenerzy również mierzą mocne i słabe strony swojego klienta. Te oceny sprawności mogą być również wykonywane przed i po program ćwiczeń zmierzyć poprawę swojego klienta w sprawności fizycznej. Trenerzy personalni mogą również edukować swoich klientów w wielu innych aspektów dobrego samopoczucia, oprócz ćwiczeń, w tym ogólnych wytycznych zdrowotnych i żywieniowych. Wykwalifikowany osobisty trener doskonale zna własne obszary specjalizacji. Jeśli trener podejrzewa, że jeden z klientów ma stan chorobowy, który może uniemożliwić klientowi bezpieczne uczestnictwa w programie ćwiczeń, musi skierować klienta do odpowiedniego lekarza specjalisty.

Dzięki treningowi personalnemu Twój trening będzie lepszy,

wydajniejszy, zdrowy i pełen satysfakcjonujących wyników.


Odpowiednie ćwiczenia pod kierunkiem trenera osobistego prowadzą do poprawy budowy ciała, sprawności fizycznej, stanu serca i ogólnego stanu zdrowia. Decyzja o zatrudnieniu trenera najczęściej jest wynikiem zrozumienia faktu, iż dzięki temu łatwiej, szybciej i bezpieczniej osiągniemy oczekiwane efekty. Trener zwraca szczególną uwagę na formę swoich klientów ćwiczeń, regularność treningu oraz plan dietetyczny.

Przeprowadzono badania podczas szkolenia dla mężczyzn oraz szkolenia kobiet i wykazano, że ćwiczenia pod kierunkiem Trenera Personalnego zwiększyły wydajność i jakość oraz poprawiły stosunek korzyści zaangażowania klienta w trening. Trener osobisty pomaga zwiększyć zaufanie do wyboru ćwiczenia w obliczu innych wymagań czasowych (planowania własnej skuteczności). Z trenerem osobistym zyskujemy wyniki osobiste szkolenie w wyższej wytrzymałości, wyższej intensywności treningu i wyżej postrzeganych efektów wysiłku podczas ćwiczeń u kobiet.
Kobiety pracujące z osobistym trenerem, z własnej woli wybierają cięższe ładunki całkiem inaczej niż kobiety, które ćwiczą same bez odpowiedniego wsparcia Trenera Osobistego.

Tomasz Boral to trener pasjonat, zawsze stara się zarażać wszystkich bliskich i znajomych swoja aktywnością sportową. Przez całe życie towarzyszy mu sport. Podczas dobierania Twojego programu treningowego wykorzystuje on doświadczenie, które zdobył podczas wielu lat spędzonych na salach treningowych oraz wiedzę nabytą podczas treningów i szkoleń.

Jeżeli chcesz coś zmienić w swojej sylwetce, a nie masz wystarczająco silnej motywacji, siły lub wiedzy specjalistycznej to zdecyduj się na treningi personalne w Częstochowie. Trener personalny sprawi, że osiągniesz założone cele w dużo krótszym czasie.

Trenując z Tomaszem możesz mieć pewność profesjonalizmu, dobrego doboru intensywności treningów, zaangażowania i różnorodność ćwiczeń sztuk walki. Poczujesz też silną motywację do dalszej pracy nas sobą pod jego kierunkiem!

 

Prywatna Szkoła Walki „Backfist” ma zaszczyt zaprosić wszystkich uczestników marcowego egzaminu na stopnie szkoleniowe w kickboxingu na uroczyste rozdanie certyfikatów, które odbędzie się podczas treningu sztuk walki w dniu 20.04.16r o godz.18.00 na terenie Liceum Ogólnokształcącego im. J. Dąbrowskiego przy ul. Łukasińskiego 40 w Częstochowie. W tym dniu wstęp na zajęcia jest bezpłatny dla wszystkich sympatyków sztuk walki.

Serdecznie zapraszamy :)

 

PRZEKAŻ 1 % PODATKU
Stowarzyszenie Sztuk i Sportów Walki "Backfist"
KRS: 0000367518
mBank S.A. 38 1140 2004 0000 3102 7569 9141

 

Dnia 23.03.16r w Częstochowie przy ul. Łukasińskiego 40 na terenie Liceum Ogólnokształcącego im. J. Dąbrowskiego odbył się egzamin na stopnie uczniowskie i szkoleniowe w kickboxingu. Wydarzenie sportowe cieszyło się ogromnym zainteresowaniem sympatyków sportów walki.

Do egzaminu pod patronatem PZKB przystąpiło 51 osób czynnie uprawiających sztuki walki. Szkolenie przeprowadził egzaminator PZKB, trener Tomasz Boral. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom egzaminu za podniesienie umiejętności technicznych, determinację oraz liczne uczestnictwo.

 

 

W dniu 22.0316 na terenie MPK w Częstochowie przy Al. Niepodległości 30 odbył się egzamin na stopnie uczniowskie w kickboxingu. Do szkolenia przystąpiło dziesięciu pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, którzy uczestniczyli wcześniej w kursie samoobrony organizowanym przez Urząd Miasta Częstochowy w ramach „Razem Bezpieczniej”. Wszyscy uczestnicy szkolenia zdali pomyślnie egzamin na 9 stopień w kickboxingu. Egzamin przeprowadził Tomasz Boral egzaminator PZKB. Pracownicy MPK podnieśli swoje kwalifikacje i wiedzę w zakresie technik samoobrony. Trener Tomasz Boral serdecznie gratuluje wszystkim uczestnikom egzaminu i życzy dalszych sukcesów w sztukach walki.

 

Szkoła Walki Kickboxing Częstochowa – Trener sztuk walki Tomasz Boral

Egzamin na stopnie uczniowskie i szkoleniowe w kickboxingu

Prywatna Szkoła Walki „Backfist” w Częstochowie zaprasza wszystkich zainteresowanych podniesieniem swoich umiejętności technicznych na egzamin szkoleniowy w kickboxingu, który odbędzie się w Częstochowie w dniu 23.03.2016r o godz.17.30 w Liceum Ogólnokształcącym im. J. Dąbrowskiego przy ul. Łukasińskiego 40. W dniu egzaminu proszę o przybycie wyłącznie osoby uczestniczące w szkoleniu. Serdecznie zachęcam do licznego udziału w tym wydarzeniu sportowym.

Egzaminator Polskiego Związku Kickboxingu – Trener Tomasz Boral

Spełnienia wszystkich marzeń, zadowolenia z siebie,

radości życiowej i aby każdy kolejny dzień był Dniem Kobiet życzę Wam....

wspaniałe, niepowtarzalne Panie!

 

 

Prywatna Szkoła Walki „Backfist” serdecznie zaprasza wszystkich sympatyków sztuk walki na Podsumowanie Roku Sportowego, które odbędzie się 16.03.2016r. w środę o godzinie 18:00, w Częstochowie na terenie LO im. Dąbrowskiego przy ul. Łukasińskiego 40. Podczas uroczystego treningu trener Tomasz Boral wręczy nagrodę wyróżnienia dla jednego z adeptów, który wykazał się największym zaangażowaniem w treningi sztuk walki. Zapraszamy do licznego uczestnictwa wydarzeniu sportowym promującym sztuki walki w Częstochowie. W tym dniu wstęp na zajęcia jest bezpłatny dla wszystkich uczestników Podsumowania Sezonu.

Backfist na łamach miesięcznika „Jasne, że Częstochowa”

 

Innowacyjny program „Trening Mentalny Martial Arts”, którego autorem jest Prezes Stowarzyszenia „Backfist” Tomasz Boral wzbudził zainteresowanie mediów regionalnych, między innymi miesięcznika „CGK Jasne, że Częstochowa”. Autor programu, trener mentalny Tomasz Boral został poproszony o udzielenie wywiadu na temat swojego niekonwencjonalnego projektu rehabilitacyjnego mającego na celu poprawę zdrowia psychicznego z zastosowaniem sztuki walki. Wywiad ukazał się w styczniowym wydaniu miesięcznika CGK Częstochowa. Zachęcam do zapoznania się z artykułem.

 

 

Poniżej cytujemy treść artykułu:

"O dobrym wpływie sztuk walk na chorych stało się głośno, gdy częstochowskie Stowarzyszenie Sztuk i Sportów Walki „Backfist” wygrało konkurs Urzędu Marszałkowskiego pod hasłem „Promocja Zdrowia Psychicznego i Zapobieganie Zaburzeniom Psychicznym”. Przygotowało specjalny projekt, który dowiódł, że sztuki walki mogą sprawdzić się nie tylko w ringu. Pomagają m.in. cierpiącym na depresję.

- Chciałem użyć sztuk walki w niekonwencjonalny sposób. Pokazać, że nie tylko ułatwiają powrót do pełnej sprawności fizycznej, ale również do zdrowia psychicznego. Mogą być o wiele bardziej efektywne niż zwykła gimnastyka rehabilitacyjna. Nie bez znaczenia jest tu także zastosowanie treningu mentalnego jako wsparcia w procesie leczenia mówi Tomasz Boral, z SSiSW „Backfist”, który razem z dr Magdaleną Jakubowską – Niewmierzycką i z Katarzyną Bigosińską opracował program wykorzystujący elementy sztuki walki do pokonywania depresji.

Zajęcia prowadzone w ramach projektu terapeutycznego pomagały osobom chorym, cierpiącym na depresję i nerwice. –Przygotowany dla nich trening mentalny to nie tylko stretching czy ćwiczenia oddechowe, pomagające odzyskać spokój. - wyjaśnia Boral – Składają się na niego również rozmowy, dzięki którym uczestnicy kursu mogli odnaleźć siłę do działania, energię i motywację do życia – mówi Boral. Jak podkreśla, specyfiką grupy uczestniczącej w projekcie było częste „życie w przeszłości”. - Podczas zajęć powtarzałem im, że mamy trzy czasy: przeszły, teraźniejszy i przyszły. Mentalne funkcjonowanie w przeszłości wiąże się z bólem i cierpieniem, a myślenie o przyszłości przynosi niepokój. Tylko teraźniejszość daje poczucie spokoju, odprężenia i bezpieczeństwa. Uczyłem tego, by koncentrować się wyłącznie na tym, co jest tu i teraz. Trening pomagał się skupić, a jednocześnie oderwać od złych myśli czy emocji.

Poziom ćwiczeń i ich rodzaj dostosowany był do potrzeb i możliwości uczestników, w myśl zasady: „to trening dopasowuje się do człowieka, a nie odwrotnie”. Obserwując grupę i zachowania kursantów instruktor decydował, czy potrzebują rozbudzenia (ćwiczenia kardio), czy wyciszenia lub rozmowy. Każde spotkanie prowadzone było w inny sposób. Czasem trening składał się wyłącznie z rozmów. Dzięki temu grupa mogła jak najwięcej czerpać z zajęć. Dostawała to, czego aktualnie potrzebowali jej członkowie i co pomogło im zebrać siły do dalszej walki.

Dzięki zajęciom uczestnicy antydepresyjnego kursu stawali się silniejsi, bardziej skupieni na działaniu, a przede wszystkim zyskali nową energię i szczęście. W niektórych przypadkach widoczna była również poprawa kondycji fizycznej. Trenujący lepiej się ruszali, a wysiłek przychodził im coraz łatwiej. Ale nie tylko kursanci wiele zyskali. - Nauczyłem się od nich bardzo dużo, zwłaszcza cierpliwości i umiejętności słuchania – podkreśla Tomasz Boral. - Bez moich podopiecznych nie byłoby mojego sukcesu. Oni mieli ogromny zapał, ja tylko odpowiednio nim kierowałem. Choć zajęcia się skończyły, sercem jestem nadal z moimi podopiecznymi. Liczę na to, że im pomogłem, wiem, że niektórzy nich dalej pracują nad sobą i czerpią pełnymi garściami z tego, czego dowiedzieli się na zajęciach."

 

AUTOR ARTYKUŁU: Marta Kotas

 

Małe wspomnienie z 18 października 2015r z Mistrzostw Częstochowy w Nordic Walking z udziałem Szkoły Walki „Backfist”. Na specjalne zaproszenie organizatorów turnieju nordic walking przygotowaliśmy, krótki pokaz sztuk walki w plenerze dla uczestników mistrzostw oraz mieszkańców Częstochowy.

Pokaz przeprowadził trener personalny sztuk walki Tomasz Boral w asyście swojego zawodnika Mariusza Wręczyckiego. Składamy serdeczne podziękowanie dla organizatora Mistrzostw Częstochowy w Nordic Walking Pana Marcina Krakowiana.

 

Poniżej link do filmiku z tego wydarzenia :)

KLIKNIJ PONIŻSZY PLAKAT I ZOBACZ FILM

 

 

Kurs samoobrony Częstochowa ze Szkołą Backfist

 

Dobiegła końca współpraca Szkoły Backfist z Gminną Placówką Wsparcia Dziennego w Dąbrowie Zielonej przy ul. Straży Pożarnej 1. Zajęcia odbywały się w okresie od 29.10 – 31.12.15r na siedmiu salach treningowych i miały charakter kursu samoobrony. Program treningowy obejmował kickboxing oraz zajęcia z gimnastyki ogólnorozwojowej przeznaczone dla dzieci i młodzieży. Treningi samoobrony cieszyły się dużą popularnością oraz zainteresowaniem czego wynikiem była wysoka frekwencja.