wtorek, 10 listopad 2015 12:26

Kurs samoobrony Częstochowa MPK

„Sztuki Walki są piękne, pokażmy je ludziom”

W Częstochowie dobiegł końca kurs samoobrony organizowany dla kierowców i motorniczych częstochowskiego MPK. Szkolenie samoobrony odbywało się w ramach realizowanego w Częstochowie programu „Bezpieczny pasażer, bezpieczny kierowca" finansowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. W toku przetargu do przeprowadzenia kursu została wybrana Prywatna Szkoła Walki Backfist z Częstochowy. Szkolenie samoobrony w Częstochowie prowadził medalista Mistrzostw Polski w Kickboxingu i wieloletni trener sztuk walki – Tomasz Boral.

Uczestnicy w trakcie szkolenia poznali techniki samoobrony zapożyczone z różnych stylów walki, min: mma, kickboxing, muay thai, krav maga, karate, jeet kune do. Ze względu na specyfikę pracy kierowców i motorniczych treningi były prowadzone w sali treningowej oraz w środkach komunikacji miejskiej. Dzięki temu kursanci mieli okazję sprawdzić się w sytuacji zagrożenia w jakiej mogą się znaleźć w swojej pracy oraz odpowiednio szybko zareagować i unieszkodliwić napastnika.

W kursie samoobrony brało udział 20 kierowców i motorniczych częstochowskiego MPK – prowadzone zajęcia cieszyły się wśród nich dużym zainteresowaniem. Okazało się, że kursanci mają w sobie spory potencjał i chęci do tego typu aktywności. Trener Tomasz Boral podkreśla, że każdy z uczestników kursu samoobrony wykazał się sumiennością i pracowitością. Na zaakcentowanie zasługuje fakt, że aż 7 osób ukończyło szkolenie z wyróżnieniem.

Zwieńczeniem kursu samoobrony w Częstochowie było rozdanie dyplomów, które odbyło się 9 listopada 2015 r. w sali konferencyjnej MPK. Każdy uczestnik szkolenia samoobrony otrzymał dyplom potwierdzający ukończenie kursu wystawiony przez Prywatną Szkołę Walki Backfist. W uroczystości rozdania dyplomów uczestniczył Prezes MPK w Częstochowie Pan Roman Bolczyk, który złożył gratulacje wszystkim pracownikom biorącym udział w uroczystości.

Dla osób, które w trakcie kursu wykazały się szczególnymi umiejętnościami przewidziane zostały drobne upominki ufundowane przez Szkołę Backfist w postaci karnetów podarunkowych na bezpłatny trening personalny prowadzony pod fachowym okiem Tomasza Borala.

Kurs samoobrony w Częstochowie opierał się o wyselekcjonowany program szkoleniowy zawierający nie tylko techniki samoobrony, ale również elementy treningu mentalnego opracowane przez instruktora kursu. Tomasz Boral podkreślił, że jego celem jest promowanie sztuki walki i zdrowego trybu życia – fitness w Częstochowie oraz uświadomienie ludziom, że sztuki walki to nie tylko ciosy, ale również atrakcyjna aktywność fizyczna dla każdego.

Samoobrona Częstochowa MPK - Podziękowanie :)

Składam serdeczne podziękowanie wszystkim uczestnikom szkolenia samoobrony za zaangażowanie, miłą atmosferę podczas zajęć oraz wysokie postępy w nauce technik walki. Mam nadzieję, że kurs samoobrony w Częstochowie był dla Was ciekawym doświadczeniem, które zachęci Was do poznawania siebie...

Trener personalny sztuk walki – Tomasz Boral

 

Czytany 3890 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 10 listopad 2015 18:45