wtorek, 22 grudzień 2020 19:13

Trener Personalny MMA Częstochowa o soczewkach kontaktowych

Trener Personalny MMA Częstochowa Trener Personalny MMA Częstochowa

Trener Personalny MMA Częstochowa - Czy mogę nosić soczewki kontaktowe?

Trener Personalny MMA Częstochowa BACKFIST Tomasz Boral odpowiada na często zadawane pytanie: Czy mogę nosić soczewki kontaktowe jako zawodnik?

Czy jesteś krótkowzroczny? Chcesz ćwiczyć lub rywalizować w MMA? Jeśli odpowiedziałeś „Tak” na oba pytania, które prawdopodobnie zadałeś sobie: „Czy zawodnicy MMA mogą nosić soczewki kontaktowe?” Ja osobiście słyszałem to pytanie nie jeden raz, bo wielokrotnie o to pytano. Dla tych, którzy nie są zbyt zaznajomieni z soczewkami kontaktowymi i okularami dla krótkowidzów, jeśli spojrzę na to z perspektywy, oznacza to, że mając wadę wzroku musiałbym przejść około dwudziestu stóp od samochodu, aby rozpoznać litery i cyfry na tablicy rejestracyjnej.

Krótkowzroczność lub krótkowzroczność, jak jest medycznie znana, to stan, w którym bliskie obiekty są wyraźnie widoczne, ale odległe obiekty wydają się rozmyte. Ten stan dotyka 25% wszystkich ludzi. Krótkowzroczność jest bardziej rozpowszechniona w niektórych krajach, grupach etnicznych i innych. Jeśli czytasz ten artykuł, jest całkiem prawdopodobne, że rozważałeś również noszenie kontaktów do ćwiczeń MMA. Twój Trener Personalny MMA Częstochowa to osoba, od której powinieneś uzyskać odpowiedzi na Twoje pytania.

Dlaczego soczewki kontaktowe? To prawda, że ​​istnieją alternatywy dla soczewek kontaktowych. To chyba oczywiste, że podczas sparingu MMA nie możesz nosić okularów. To prawda, że ​​możesz nosić okulary sportowe. W swoim sprzęcie treningowym możesz mieć parę okularów sportowych. Są to gogle, które możesz wybrać ze swoim optometrystą, który może zastąpić soczewki niektórymi soczewkami korekcyjnymi. Są bardzo przydatne do wykonywania treningu, który nie wymaga nikogo uderzającego lub chwytającego, na przykład uderzania lub chwytania ćwiczeń, pracy z torbą lub pracy z rękawicami. Wykonają większość pracy, którą wykonujesz podczas treningu MMA. Jeśli wcześniej ich nie widziałeś, wypróbuj je. Pamiętaj, że to nie są okulary do pływania ani okulary ochronne, ale sportowe okulary kontaktowe.

Jednak te gogle sportowe nie zawsze będą odpowiedzią. Jeśli chcesz się doskonalić, musisz sparować. Nie powinieneś nosić okularów sportowych do sparingów. Oczywiście nigdy nie będziesz też mógł ich nosić do walki. Profesjonalny Trener Personalny MMA Częstochowa poprowadzi Cię w Twoim rozwoju sportowym i udzieli niezbędnych wskazówek.

Jeśli masz słaby wzrok, zechcesz wypróbować soczewki kontaktowe. Myślę, że twój styl walki również odgrywa rolę. Na umiarkowanym poziomie krótkowzroczności nadal można walczyć w klatce bez nich, ponieważ można wyrobić styl styl, w którym po prostu starasz się zmniejszyć dystans i wykorzystać swoje możliwości. Jeśli jednak jesteś napastnikiem będziesz chciał mieć wyraźniejszy obraz, aby uzyskać precyzyjną celność uderzeń. Jeśli jesteś tego rodzaju wojownikiem, soczewki kontaktowe mogą przezwyciężyć wadę krótkowzroczności.

Podczas sparingu, jeśli jest to niezbędne podczas gry, powinieneś nosić soczewki kontaktowe. Konkurencja jest jednak inna. To zależy od jurysdykcji, czyli stanu lub kraju, w którym walczysz. Nie ma na to żadnych skrótów ani ogólnych zasad. Musisz tylko skonsultować się z komisją sportową, która sankcjonuje twoją walkę. Dobra wiadomość jest taka, że ​​większość z nich pozwala na soczewki kontaktowe. Należy jednak pamiętać, że niektóre stany w USA nie pozwolą sportowcom walczyć, jeśli mają poważne problemy z ostrością wzroku, nawet jeśli można nosić soczewki kontaktowe. Jako Trener Personalny MMA Częstochowa wiem to z racji pobytu i szkolenia w USA, które odbyłem.

Trener Personalny MMA Częstochowa
Trener Personalny MMA Częstochowa zaprasza na treningi.

 

Jeśli planujesz nosić soczewki kontaktowe podczas sparingów lub zawodów, pamiętaj, że soczewki kontaktowe mogą wypaść lub zostać przewrócone. Często zdarza się, że zostaniesz uderzony lub uderzony i masz wrażenie, że soczewka została wybita. Ale w rzeczywistości soczewka kontaktowa zostałaby uderzona w inny kącik oka. Jeśli czujesz, że soczewki kontaktowe zostały wybite z oczu, upewnij się, że bardzo, bardzo dokładnie sprawdzasz swoje oczy, czy w rzeczywistości nie zostały one uderzone w kącik oczu. Jeśli masz najmniejsze wątpliwości, natychmiast po walce zasięgnij porady lekarza. W przeciwnym razie, jeśli soczewka kontaktowa pozostanie w twoich oczach, ryzykujesz konieczność chirurgicznego usunięcia soczewek kontaktowych i zakażenia oczu.

Używanie soczewek kontaktowych do sparingów to jedno. Jeśli zostaniesz znokautowany, prawdopodobnie możesz ich poszukać i przestać walczyć. Jednak używanie soczewek kontaktowych podczas zawodów wiąże się z pewnym ryzykiem. Trener Personalny MMA Częstochowa o soczewkach kontaktowych ma opinię na podstawie wielu lat doświadczeń. Jak wspomniano wcześniej, głównym zmartwieniem jest wpychanie ich w inny kącik oka. Inną obawą jest to, że jeśli stracisz przytomność, możesz nie mieć czasu na ich wyszukanie i ponowne założenie. Praktycznie wszystkie zawody lekkoatletyczne i ligi bojowe, takie jak UFC, nie pozwolą ci się zatrzymać, poszukać upadłej soczewki kontaktowej i ponownie ją założyć. Najlepsze jest to, że będziesz mógł eliminować problem między rundami i walczyć dalej.

Pamiętaj, że całkiem sporo wojowników uczy się walczyć po prostu z nieco niewyraźnym wzrokiem. Jeśli chodzi o moją opinię zawodową, o ile wyraźnie widzisz podbródek z odległości uderzenia, widzenie jest wystarczająco dobre do walki bez konieczności poprawiania go soczewkami kontaktowymi. Dlaczego czubek brody? Czubek podbródka jest dobrym celem do dobrego uderzenia nokautowego lub kopnięcia i będzie to najmniejszy cel, jakiego będziesz potrzebować w starciu MMA. Jako Trener Personalny MMA Częstochowa uważam, że zwykle nosiłbym gogle sportowe (ponownie sprawdź w wyszukiwarce, jeśli nie jesteś pewien, czym one są) na większość treningów lub zawodów, jak opisałem wcześniej. Wtedy po prostu odłożyłbym je na bok, tuż przed rozpoczęciem sparingu lub startu w zawodach.

Oczywiście Twój osobisty komfort przeważałby nad tym, czy powinieneś zdecydować się na soczewki kontaktowe. Jeśli myślisz, że wpłyną one na Twoje wyniki i po prostu czujesz się zaniepokojony brakiem kontaktów i widzeniem najdalszych rzeczy zamazanych podczas lotu, zdecydowanie rozważ noszenie soczewek kontaktowych.

Jeśli zdecydujesz się na używanie soczewek kontaktowych, postępuj zgodnie z wytycznymi, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas ich używania. Zapytaj swojego okulistę i zapoznaj się z artykułami online dotyczącymi pielęgnacji i użytkowania soczewek kontaktowych. Pamiętaj, aby zawsze zachowywać ostrożność. Żadne zawody MMA w Twoim życiu nie będą warte ryzykowania wzroku. Polecam salony optyczne GRALOPTIC, w których wykonasz badanie wzroku w mieście Częstochowa przy ulicy Kordeckiego 4. Znajdziesz tam również okulary codzienne oraz zapytaj o możliwość wykonania okularów sportowych.

Jeśli szukasz kogoś takiego jak Trener Personalny MMA Częstochowa to doskonale trafiłeś. Dlaczego? Tu znajdziesz odpowiedź: Trener Personalny MMA Częstochowa Tomasz Boral

 

Czytany 2600 razy Ostatnio zmieniany piątek, 25 grudzień 2020 19:56