Trening Personalny

Częstochowa

środa, 05 luty 2020 11:57

Trening do następnego egzaminu na stopnie kickboxingu pod okiem Trenera Personalnego

Trening do następnego egzaminu na stopnie kickboxingu pod okiem Trenera Personalnego

Jednym z głównych marzeń niemal wszystkich zaczynających trening sztuk walki jest czarny pas oraz chęć naśladowania ulubionych mistrzów. Do tego jednak prowadzi trudna droga, wymagająca cierpliwości i ogromnego wysiłku. Nawet pierwszy stopień uczniowski, oznaczony pasem białym, obliguje do znajomości konkretnych technik i ich kombinacji. Na szczęście Polski Związek Kickboxingu opracował szczegółowy zestaw kompetencji i umiejętności, jakie muszą osiągnąć trenujący, by przejść na wyższy poziom i przybliżyć się do pasa upragnionego koloru.

W Częstochowie do egzaminu PZKB można podejść w Prywatnej Szkole Walki „Backfist”. Ostatnia taka możliwość miała miejsce w dniach 7–14 grudnia 2019 roku. W Backfist Dojo przy ul. Hutników 9 spotkali się wówczas wszyscy miłośnicy kickboxingu. Egzaminował Tomasz Boral, właściciel szkoły, doświadczony instruktor i trener personalny, który nie tylko sprawdzał umiejętności, ale również starał się obniżyć stres adeptów. Zainteresowanych było tak wielu, że sprawdzian dla poszczególnych grup określonych ze względu na wiek oraz płeć przeprowadzono w kolejne dni. Swoje umiejętności prezentowali dzieci, młodzież, mężczyźni i kobiety. Razem 62 osoby. Liczba ta świadczy o wciąż wzrastającej popularności treningów sztuk i sportów walki, prowadzonych czy to na zajęciach grupowych czy indywidualnych. Wydaje się jednak, że współczesny świat preferuje trening osobisty, proponujący zajęcia spersonalizowane, dostosowane do oczekiwań i możliwości podopiecznego.

Podczas egzaminu sprawdzono wszystkie umiejętności przypisane poszczególnym stopniom. Przede wszystkim były testy techniczne i sprawnościowe, a najbardziej zaawansowani musi także zaliczyć kilkuminutowy sparing oraz test sprawnościowy. Wszyscy zdający wykazali się zaangażowaniem i potwierdzili opanowanie wymaganych kompetencji. Sukces ten potwierdza wysoki poziom przygotowania uczniów, ale pozwala również mieć nadzieję, że kickboxing w Częstochowie ma się całkiem dobrze, a podejmowane inicjatywy w zakresie jego upowszechniania przynoszą oczekiwany skutek.

Trener personalny przypomina: Następny egzamin za rok. Warto więc już teraz zacząć się przygotowywać. Miłośnicy kickboxingu będę walczyć o zmianę koloru pasa, ci nieco mniej zaangażowani w treningi sztuk walki mogą w tym czasie opanować podstawowe techniki. Na pewno kolejne stopnie szkoleniowe są sposobem potwierdzenia swoich umiejętności, ale znacznie ważniejsze jest, by mieszkańcy naszego miasta i okolic czerpali przyjemność z aktywności fizycznej, a duża liczba trenujących dzieci i młodzieży na pewno wpłynie na poprawę kondycji społeczeństwa. I jeszcze jedno. Być może to właśnie na sali treningowej jeszcze nieprzekonani do sportu odnajdą energię i radość życia. Warto spróbować! Bo rok to naprawdę dużo czasu!

 

 

Czytany 2948 razy Ostatnio zmieniany środa, 05 luty 2020 12:17