Trening Personalny

Częstochowa

wtorek, 21 maj 2019 16:25

Trzymaj się prosto! Backfist dla dzieci

Od 21 marca br. przez kolejne czwartki w Backfist Dojo przy ul. Hutników 9 odbywały się zajęcia dla dzieci od 8 roku życia Ninja Bakcfist Kids – Ty też możesz zostać ninją. Sport dla wszystkich. Warsztaty zorganizowane przez Stowarzyszenie Sztuk i Sportów Walki Backfist były współfinansowane przez Urząd Miasta Częstochowy w ramach działań z zakresu zdrowia publicznego w roku 2019.

To odpowiedź na pogarszający się stan zdrowia najmłodszych. Badania nie pozostawiają złudzeń. Nie żyjemy zdrowo i nie uczymy dzieci odpowiednich nawyków. Powodów takiego stanu jest wiele. Najczęściej wymieniane: brak czasu, zmiany cywilizacyjne, atrakcyjność mass mediów, które przyciągają milusińskich i zatrzymują na długie godziny. Trzeba jednak pamiętać o tym, że trudno poradzić sobie z nawykami wypracowanymi w młodości. Dlatego już teraz warto pokazać dzieciom inny sposób spędzania wolnego czasu.

            Zajęcia proponowane przez Stowarzyszenie to idealna alternatywa. Prowadzi je doświadczony trener, Tomasz Boral, doskonale nawiązujący kontakt z najmłodszymi, a przy tym niezwykle ciekawie opowiadający o swoich pasjach. A sport jest chyba jedną z najważniejszych. Przełamuje więc stereotyp, że ćwiczenia są nudne. Ułatwia to, być może, również nauczana dyscyplina. Sztuki walki intrygują same w sobie. I nawet jeśli dzieci nie przebierają się w kimona, to obserwując Tomasza Borala, nabierają przekonania, że filmy prezentujące mistrzów sztuk walki to nie trik, ponieważ przy odpowiednim treningu można osiągnąć podobne wyniki.

            Zanim jednak zostaną mistrzami, na zajęciach poprawiają ogólną sprawność fizyczną. W programie warsztatów oprócz podstawowych technik sztuk walki pojawiają się przecież ćwiczenia ogólnorozwojowe oraz elementy gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej. Wszystko po to, by uczestnicy za kilka, kilkanaście lat mogli być zadowolonymi z życia dorosłymi, a przede wszystkim właściwie przygotowanymi na czekające ich wyzwania. Wszak żeby unicestwić potwory współczesności – choroby cywilizacyjne, problemy w nawiązywaniu relacji interpersonalnych, a nawet degradację środowiska – potrzeba nie tylko zdrowego organizmu, ale również dużo pozytywnej energii, którą warto gromadzić od wczesnej młodości. A zajęcia zorganizowane przez Stowarzyszenie Sztuk i Sportów Walki Backfist świetnie się do tego nadają!

Czytany 2261 razy Ostatnio zmieniany środa, 20 listopad 2019 13:31